Ponad 221 tys. zł na zakup noża CUSA dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

31 sierpnia odbył się 8. Bieg Charytatywny Fundacji TESCO na rzecz małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (USD) w Krakowie Prokocimiu. W tym roku w imprezie wzięło udział ponad 3600 biegaczy. Celem tegorocznego biegu było zebranie środków na zakup ultradźwiękowego noża do usuwania tkanek nowotworowych. Po raz kolejny inicjatywę wsparł swoim Patronatem Rektor UJ a Centrum Promocji i Komunikacji czynnie włączyło się w realizację wydarzenia na krakowskich Błoniach.
więcej o Ponad 221 tys. zł na zakup noża CUSA dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
19 Śniadanie Profesorskie

26 lipca 2019 roku o godzinie 10.00 na dziedzińcu Collegium Maius UJ rozpoczęło się tradycyjnie spotkanie środowiska naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Licznych zebranych gości powitał prof. dr hab med. Wojciech Nowak, rektor UJ.
więcej o 19 Śniadanie Profesorskie
IAML 2019

W dniach 14-19 lipca 2019 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Muzycznych Bibliotek, Archiwów i Centrów Informacji IAML 2019. Honorowy Patronat nad Kongresem objął Prezydent Krakowa Profesor Jacek Majchrowski oraz JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego Profesor Wojciech Nowak
więcej o IAML 2019
Odnowienie doktoratu po 50 latach prof. Stanisława Stabryły

Uroczystość miała miejsce w Auli Collegium Maius, podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniu 17 czerwca 2019 roku. Przewodniczył mu prof. dr hab. Jacek Popiel, prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej. Uhonorowany to filolog klasyczny, należący do grupy najwybitniejszych polskich uczonych i humanistów. Oprócz władz rektorskich i dziekańskich UJ, wśród licznie przybyłych gości znaleźli się również członkowie rodziny, przyjaciele oraz współpracownicy tego wybitnego polskiego uczonego.
więcej o Odnowienie doktoratu po 50 latach prof. Stanisława Stabryły
Cafe Nauka: Pogromcy Mitów Laktacyjnych

Kolejne spotkanie z cyklu Cafe Nauka, które odbyło się 12 czerwca 2019 r., tym razem w kawiarnianej przestrzeni Metaforma Cafe, wzięło pod lupę wszelkie kontrowersje związane z karmieniem piersią. W oparciu o naukowe fakty i aktualną literaturę, temat został przeanalizowany z kilku różnych perspektyw, przyciągając na spotkanie blisko 30 osób.
więcej o Cafe Nauka: Pogromcy Mitów Laktacyjnych