W Auditorium Maximum UJ zainaugurowano nowy rok akademicki

Rozpoczynamy go jak zawsze z nadzieją, ale mamy też świadomość wyzwań, jakie ze sobą niesie. Zaczynamy bowiem działania w zmienionej Ustawą 2.0 uczelnianej rzeczywistości: na bazie nowego statutu uniwersytetu, który dziś wchodzi w życie - mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak, otwierając 656. rok akademicki. Główne uroczystości tradycyjnie poprzedziła msza w kolegiacie św. Anny oraz orszak profesorów, który przeszedł ulicami Krakowa.
więcej o W Auditorium Maximum UJ zainaugurowano nowy rok akademicki
Małopolska Noc Naukowców 2019 na UJ

27 września Małopolska Noc Naukowców ponownie zawitała na Uniwersytet Jagielloński. Sale laboratoryjne i wykładowe zostały otwarte dla wszystkich tych, którzy przez jedną noc w roku chcieli wcielić się w rolę naukowca.
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2019 na UJ
Intellectual Property Law Summer School

W dniach 16-21 września 2019 roku odbyła się trzecia edycja Kraków Intellectual Property Law Summer School – Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej, organizowanej przez Wydział Prawa i Administracji UJ we współpracy z Sekcją Organizacji Konferencji UJ. Tematem tegorocznej edycji była problematyka kumulacji ochrony w różnych reżimach prawa własności intelektualnej (IPR Overlaps).
więcej o Intellectual Property Law Summer School
Ponad 221 tys. zł na zakup noża CUSA dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

31 sierpnia odbył się 8. Bieg Charytatywny Fundacji TESCO na rzecz małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (USD) w Krakowie Prokocimiu. W tym roku w imprezie wzięło udział ponad 3600 biegaczy. Celem tegorocznego biegu było zebranie środków na zakup ultradźwiękowego noża do usuwania tkanek nowotworowych. Po raz kolejny inicjatywę wsparł swoim Patronatem Rektor UJ a Centrum Promocji i Komunikacji czynnie włączyło się w realizację wydarzenia na krakowskich Błoniach.
więcej o Ponad 221 tys. zł na zakup noża CUSA dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
19 Śniadanie Profesorskie

26 lipca 2019 roku o godzinie 10.00 na dziedzińcu Collegium Maius UJ rozpoczęło się tradycyjnie spotkanie środowiska naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Licznych zebranych gości powitał prof. dr hab med. Wojciech Nowak, rektor UJ.
więcej o 19 Śniadanie Profesorskie