Konferencja omawiająca realizację programu IDUB

8 września w Auditorium Maximum UJ rozpoczęła się dwudniowa konferencja sprawozdawcza programu "Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza" (IDUB), organizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Uniwersytet Jagielloński. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele uczelni zakwalifikowanych do programu oraz członkowie międzynarodowego zespołu ekspertów oceniającego wnioski konkursowe.
więcej o Konferencja omawiająca realizację programu IDUB
Promocje habilitacyjne Wydziału Prawa i Administracji UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców z Wydziału Prawa i Administracji UJ, które odbyły się 5 lipca w auli Collegium Maius UJ. Dwanaścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Prawa i Administracji UJ
Promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego UJ CM

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców z Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum, które odbyły się 2 lipca w auli Collegium Maius UJ. Dwadzieścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego UJ CM
Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ

22 czerwca Uniwersytet Jagielloński nadał tytuł doktora honoris causa – najwyższą godność przyznawaną przez Senat UJ osobom o wybitnych osiągnięciach naukowych oraz powszechnie uznanym autorytetom naukowym i moralnym profesorowi Markowi Krawczykowi. Zaszczytny tytuł wręczony został podczas uroczystego posiedzenia Senatu, które odbyło się w auli Collegium Novum.
więcej o Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ
Konferencja naukowa "Język polski – między tradycją a współczesnością"

W dniach 27-29 maja 2021 roku odbyła się konferencja naukowa zorganizowana z okazji stulecia Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.
więcej o Konferencja naukowa "Język polski – między tradycją a współczesnością"