Nowy "Projektor Jagielloński"

Uniwersytet Jagielloński wydał kolejną, trzecią część publikacji popularnonaukowej pt. "Projektor Jagielloński". Kilkudziesięciu autorów, w książce liczącej 160 stron, opowiada o swoich badaniach w najstarszej polskiej uczelni w Polsce.
więcej o Nowy "Projektor Jagielloński"
Szczątki wybitnego fizyka złożono w Panteonie Narodowym

33 lata temu Kraków żegnał na cmentarzu Rakowickim prof. Zygmunta Wróblewskiego. Żegnał ze wszystkimi honorami. Świadczą o tym różne zachowane historyczne świadectwa. Pozostały dokumenty, teksty przemówień, pośmiertnych artykułów - mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel podczas uroczystości przeniesienia doczesnych szczątków znamienitego profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego do krypt Panteonu Narodowego w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie.
więcej o Szczątki wybitnego fizyka złożono w Panteonie Narodowym
Druga debata w ramach Areopagu Uniwersytetów

Na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się druga z zaplanowanych czterech debat, które odbywają się pod wspólnym hasłem „Świat w dobie COVID-u” w ramach inicjatywy Areopag Uniwersytetów. Wzięli w niej udział naukowcy reprezentujący największe polskie uczelnie biorące udział w projekcie: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Katolicki Uniwersytet Lubelski, który był inicjatorem przedsięwzięcia.
więcej o Druga debata w ramach Areopagu Uniwersytetów
Akademicki Dzień Pamięci. 82. rocznica Sonderaktion Krakau

Dzień 6 listopada obchodzony jest przez krakowskie uczelnie jako Akademicki Dzień Pamięci, który łączy w sobie wspomnienie zmarłych członków społeczności akademickiej naszego miasta z uroczystościami upamiętniającymi ofiary Aktion gegen Universitäts-Professoren - przeprowadzonej w 1939 roku przez gestapo akcji represyjnej przeciwko krakowskim uczonym, znanej powszechnie jako Sonderaktion Krakau.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci. 82. rocznica Sonderaktion Krakau
Kampania promocyjno-rekrutacyjna 2021 – UNIWERSYTET TO LUDZIE

W lutym 2021 roku rozpoczęła się kampania promocyjno-rekrutacyjna Uniwersytetu Jagiellońskiego skierowana do maturzystów. Celem kampanii było przekonanie młodych osób i pokazanie im, że wybór Uniwersytetu Jagiellońskiego to najlepsza z możliwych decyzji.
więcej o Kampania promocyjno-rekrutacyjna 2021 – UNIWERSYTET TO LUDZIE