Cafe Nauka w 2021 roku

Mimo trwającej pandemii koronawirusa Cafe Nauka w minionych dwunastu miesiącach prężnie działała na rzecz popularyzacji i promocji nauki w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
więcej o Cafe Nauka w 2021 roku
Targi edukacyjne w 2021 roku

W 2021 roku Uniwersytet Jagielloński uczestniczył w zagranicznych targach edukacyjnych - zarówno wirtualnych, jak i stacjonarnych, skierowanych do kandydatów na studia.
więcej o Targi edukacyjne w 2021 roku
Jesienno-zimowe promocje doktorskie

W okresie od listopada do grudnia w auli Collegium Novum UJ odbywały się uroczyste promocje doktorskie, podczas których 277 osób złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Jesienno-zimowe promocje doktorskie
I Charytatywny Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej

9 grudnia 2021 r. odbył się charytatywny turniej w piłce siatkowej zorganizowany przez Zespoł Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie oraz Uniwersytet Jagielloński. Celem wydarzenia było wsparcie finansowe Hospicjum św. Łazarza w Krakowie oraz integracja środowisk i promowanie zdrowego stylu życia.
więcej o I Charytatywny Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej
Prof. Van Praagh doktorem honoris causa UJ

29 listopada najwyższą godność honorową Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał prof. Richard Van Praagh, wybitny lekarz, uczony i dydaktyk, światowy autorytet w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej. Tytuł przyznano za ogromne zasługi dla stworzenia powszechnie przyjętych na świecie podwalin współczesnej kardiopatologii wad wrodzonych serca oraz niekwestionowane i nieocenione zasługi dla rozwoju kardiochirurgii i kardiologii dziecięcej w Krakowie i w Polsce.
więcej o Prof. Van Praagh doktorem honoris causa UJ