Wirtualny Dzień Otwarty 2022

Tegoroczny Dzień Otwarty odbył się online w sobotę 26 marca. Na 22 stoiskach na tegorocznych maturzystów oraz osoby zainteresowane ofertą edukacyjną naszej Alma Mater czekało ponad 100 przedstawicieli wydziałów, Samorządu Studentów, organizacji studenckich i kół naukowych.
więcej o Wirtualny Dzień Otwarty 2022
Uniwersytet Jagielloński uhonorował profesora Juliana Dybca

22 marca w Librarii Collegium Maius odbyła się uroczystość, podczas której medal "Plus ratio quam vis" otrzymał prof. Julian Dybiec - znamienity historyk i znawca dziejów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom szczególnie zasłużonym za działalność i dokonania dla dobra wspólnoty akademickiej oraz wyjątkowe zaangażowanie w sprawy naszej uczelni.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorował profesora Juliana Dybca
Rocznica inauguracji pierwszego po II wojnie światowej roku akademickiego w UJ

- Społeczność UJ pamięta o swojej historii, zarówno o wydarzeniach smutnych, jak i pomyślnych. Dzisiaj powracamy pamięcią do wydarzenia radosnego – pierwszej po zakończeniu drugiej wojny światowej inauguracji roku akademickiego na UJ. Ta data jest symbolem niezłomności uniwersytetu w trudnych czasach – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel podczas uroczystego składania kwiatów pod tablicą pamiątkową w gmachu Collegium Novum UJ.
więcej o Rocznica inauguracji pierwszego po II wojnie światowej roku akademickiego w UJ
UJ gra dla WOŚP 2022

Pracownicy i studenci UJ po raz kolejny wsparli akcję charytatywną WOŚP. W tym roku udało się zebrać prawie 20 tysięcy złotych na aukcjach internetowych wystawionych przez osoby i jednostki związane z UJ. Największym zainteresowaniem cieszyła się aukcja "spotkanie przy kawie z rektorem Jackiem Popielem".
więcej o UJ gra dla WOŚP 2022
W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy

W ten sposób upamiętniono postać żyjącego w latach 1849 – 1923 znakomitego brazylijskiego pisarza, prawnika, naukowca i polityka, który na początku XX wieku znacząco wspierał na arenie międzynarodowej dążenia Polaków do odzyskania niepodległości, szczególnie podczas międzynarodowej konferencji pokojowej w Hadze w 1907 r.
więcej o W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy