Olbrzymie zainteresowanie Dniem Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń dla maturzystów. W piątek 22 marca w Auditorium Maximum odbył się Dzień Otwarty najstarszej polskiej uczelni. Wydarzenie jest unikalną okazją, by poznać tajniki nauki, odkryć fascynujący świat uniwersyteckich kampusów i dowiedzieć się o najnowszych trendach edukacyjnych. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który z pewnością zaspokoił ciekawość i zainteresowania każdego przyszłego studenta.
więcej o Olbrzymie zainteresowanie Dniem Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej

19 marca 1945 roku odbyła się pierwsza po wojnie inauguracja roku akademickiego w UJ, której dokonał ówczesny rektor prof. Tadeusz Lehr-Spławiński. W 79. rocznicę tego wydarzenia władze uczelni, przedstawiciele Samorządu Studentów, Towarzystwa Doktorantów, Stowarzyszenia Absolwentów UJ oraz członkowie Stowarzyszenia "Ne Cedat Academia" złożyli kwiaty pod pamiątkowymi tablicami w Collegium Novum i przy ul. Podwale 2.
więcej o Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej
Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Po raz siódmy w Auditorium Maximum UJ odbyło się Dyktando Krakowskie - organizowany przez Wydział Polonistyki UJ największy w Polsce konkurs ortograficzny. Za sprawą tekstów, które tradycyjnie już przygotowała dr hab. Mirosława Mycawka, prof. UJ z Katedry Współczesnego Języka Polskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, dorośli wybrali się na tour à rebours po Collegium Maius, a juniorzy byli z papużką żako na gigancie.
więcej o Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024
Uniwersytecki Koncert Noworoczny

Podczas koncertu, który odbył się 14 stycznia w Auditorium Maximum, społeczność akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego świętowała nadejście Nowego Roku. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wyśmienitej muzyki w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego "Camerata Jagellonica", Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego "Słowianki" oraz Orkiestry Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Wykonawcy wystąpili pod batutą Janusza Wierzgacza, któremu gospodarz wieczoru rektor UJ prof. Jacek Popiel wręczył prezent w postaci miniaturowej repliki berła rektorskiego.
więcej o Uniwersytecki Koncert Noworoczny
Opłatek środowiska akademickiego Krakowa

20 grudnia na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego Krakowa. To wyjątkowe wydarzenie, którego integralnymi częściami są wspólne kolędowanie oraz składanie życzeń, znalazło stałe miejsce w kalendarzu uroczystości najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Opłatek środowiska akademickiego Krakowa