Powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uroczystość miała miejsce 21 czerwca 2018 o godzinie 11.00 w Auli Collegium Novum. Poprowadził ją prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, rektor UJ.

Przedstawił on m.in. władze Uniwersytetu Jagiellońskiego - prorektorów, kanclerz i kwestor oraz dziekanów, a także zarys historii i misji UJ. Przybliżył także zebranym strukturę i organizację uczelni, wskazał także na priorytety w jej dalszym rozwoju, którymi są m. in. wzrost poziomu internacjonalizacji, utrzymanie tempa inwestycji oraz uproszczenie procedur administracyjnych. Opowiadając o zakończonych nieadawno inwestycjach, rektor W. Nowak wymienił nową siedzibę Wydziału Chemii, która jako ostatni budynek dydaktyczny oddany do eksploatacji na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ stanowi symboliczne zakończenie wieloletniego programu jego budowy. Jako najważniejszą trwającą inwestycję rektor wskazał budowę nowego szpitala uniwersyteckiego w Krakowie - Prokocimiu. Na zakończenie nowi pracownicy usłyszeli życzenia satysfakcjonującej pracy i zachęceni zostali do korzystania z rozbudowanego systemu świadczeń socjalnych oferowanych przez Uniwersytet Jagielloński.

Więcej informacji i fotoreportaż na: www.uj.edu.pl