Uroczyste promocje habilitacyjne

14 czerwca 2018 roku w Auli Collegium Maius kolejna grupa badaczy uroczyście odebrała dyplomy doktorów habilitowanych. Tym razem byli to reprezentanci czterech Wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego: • Chemii • Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, • Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej • Matematyki i Informatyki.

Promocje tradycyjnie poprowadzili: prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, rektor UJ wraz z dziekanami wspomnianych powyżej Wydziałów. I tak o godzinie 9.30 byli to: prof. dr hab. Piotr Kuśtrowski oraz prof. dr hab. Zbigniew Madeja. Natomiast o godzinie 12.00 rektorowi asystowali z kolei: prof. dr hab. Ewa Gudowska-Nowak oraz prof. dr hab. Włodzimierz Zwonek. Obie uroczystości rozpoczęły się od wejścia orszaku do Auli. Zgodnie z tradycją uformowali go w kolejności: promowani, laudatorzy, dziekani oraz rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po zajęciu miejsc głos zabrał rektor W. Nowak, witając zebranych oraz wymieniając nazwiska promowanych. Następnie laudatorzy, wywoływani kolejno przez dziekanów, przedstawiali sylwetki habilitantów. Ci po wysłuchaniu laudacji najpierw odbierali dyplomy a później gratulacje z rąk: rektora, dziekanów i laudatora. Przedostatnim punktem każdej z dwóch promocji było wygłoszenie przez jednego z habilitantów podziękowań. Uroczystość zakończył rektor W. Nowak  poruszając kwestię szczególnej odpowiedzialności wiążącej się z otrzymaniem tytułu doktora habilitowanego. Zgodnie z tradycją udzielił też zgody na wspólne biesiadowanie po uroczystości oraz zaprosił wszystkich do wspólnej fotografii pamiątkowej.