Uniwersytecki Koncert Noworoczny 2018

7 stycznia 2018 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego o godzinie 18.00 rozpoczął się tradycyjny Uniwersytecki Koncert Noworoczny. Wśród przybyłych gości znaleźli się członkowie władz i społeczności akademickiej UJ, rektorzy krakowskich szkół wyższych oraz przyjaciele Uniwersytetu.

Bawili się oni przy muzyce w wykonaniu orkiestry Sinfonietta Cracovia, pod batutą Jurka Dybała. Mogli też podziwiać występ gwiazdy - Justyny Steczkowskiej, która wykonała m.in. wokalizę Wojciecha Kilara z filmu "Dziewiąte wrota" oraz pochodzące z jej repertuaru "Sanktuarium".Koncert miał wiele odsłon. Niewątpliwie należy wymienić tu występ prof. Karola Musioła, który "zagrał" na instrumencie imitującym odgłosy burzy. Były rektor wywołał nie tylko specjalne efekty dźwiękowe, ale także zasłuzony aplauz widowni. Podobnie było w przypadku Marcina Jędrychowskiego, pełnomocnika rektora UJ nadzorujący budowę nowego Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Niespodziewanie wywołany na scenę przez Justynę Steczkowską, zaśpiewał razem z nią piosenkę "Za dużo wiesz". Jego zaangażowanie wokalne również zostało nagrodzone burzą oklasków. Po koncercie gospodarz wieczoru, rektor UJ prof. Wojciech Nowak zaprosił artystów i publiczność do wzniesienia uniwersyteckim winem toastu za pomyślny Nowy Rok.

Więcej informacji i fotoreportaż na: wwww.uj.edu.pl