Międzynarodowa Konferencja „Media-Kultura-Komunikacja” poświęcona fenomenowi papieża Franciszka

26 października br. w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkali się reprezentanci świata: nauki, kultury, mediów oraz religii, próbujący wspólnie przeanalizować fenomen Jorge Mario Bergoglio, człowieka, który swoim sposobem bycia ujął miliony wierzących i niewierzących na całym świecie. Konferencję zorganizowały: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Naczelna Rada Adwokacka.

Jako pierwszy głos zabrał rektor UJ, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. Przywitał wszystkich przybyłych a następnie poprowadził pierwszy panel dyskusyjny. Wśród gości konferencji znaleźli się m.in.: nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, kardynał Stanisław Dziwisz oraz prof. Szewach Weiss.

Głos w dyskusji zabrali ponadto naukowcy z Uniwersytetów: Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Warmińsko-Mazurskiego i Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie. Uniwersytet Jagielloński reprezentowali zaś: prof. Jacek Popiel, prof. Piotr Sztompka i prof. Teresa Sasińska-Klas.

Wieczorem, po zakończeniu części naukowej konferencji, uczestnicy wydarzenia wzięli udział w koncercie, zorganizowanym w auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.