Wykład Daniela Dennetta "Od bakterii do Bacha i z powrotem"

W ramach projektu "Wielkie Pytania w Krakowie", 23 października 2017 r. Daniel Dennett wygłosił wykład "Od bakterii do Bacha i z powrotem", poświęcony teorii ewolucji, a w szczególności ewolucji umysłu.

Daniel Dennett, uzbrojony w najlepsze narzędzia współczesnej kognitywistyki i biologii ewolucyjnej, od pięćdziesięciu lat przeszukuje dżunglę filozofii i nauki w poszukiwaniu ścieżki prowadzącej do zrozumienia ludzkiego umysłu – ścieżki wiodącej od bakterii do Bacha. W swoim wykładzie, który 23 października 2017 roku odbył się na Uniwersytecie Jagiellońskim, Dennett wyjaśnił, dlaczego możemy uznać, że ścieżka ta wreszcie zaczęła się wyłaniać. I zaprosił nas wszystkich w fascynującą podróż tym nowoodkrytym szlakiem.

Organizatorzy: Centrum Kopernika, Uniwersytet Jagielloński (Dział Promocji), Miasto Kraków.

Zobacz transmisję wykładu prof. Daniela Dennetta "Od bakterii do Bacha i z powrotem".