Narodowy Kongres Nauki

W dniach 19-20 września 2017 roku odbył się Narodowy Kongres Nauki, podczas którego debatowano nad kształtem "Konstytucji dla nauki".

Dwudniowe spotkanie, które odbywało się w Centrum Kongresowym ICE Kraków zorganizowane zostało przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Uniwersytet Jagielloński. Współorganizatorem NKN ze strony uczelni był Dział Promocji UJ.

Kongres oficjalnie otworzył rektor UJ prof. Wojciech Nowak. W Radzie Kongresu, która wspierała proces debaty nad ustawą zasiada 58 wybitnych naukowców. Głównym punktem wydarzenia było wystąpienie ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, który przedstawił założenia tzw. Ustawy 2.0, czyli projektu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, nazywanej też "konstytucją dla nauki".

Więcej informacji oraz zdjęcia na stronie: www.uj.edu.pl