Promocje habilitacyjne Wydziałów UJ: Historycznego i Filologicznego

20 czerwca 2017 o godzinie 12.00 w Auli Collegium Maius miały miejsce promocje habilitacyjne Wydziałów UJ: Historycznego i Filologicznego.

Promocje rozpoczęły się od uroczystego wejścia orszaku do Auli. Zgodnie z tradycją uformowali go w kolejności: promowani, laudatorzy, dziekani oraz rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po zajęciu miejsc głos zabrał rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, witając zebranych oraz wymieniając nazwiska promowanych. Następnie laudatorzy wywoływani kolejno przez dziekanów: prof. dr. hab. Jana Święcha oraz prof. dr. hab. Elżbietę Górską, przedstawiali sylwetki habilitantów. Po wysłuchaniu laudacji promowani odbierali dyplomy oraz gratulacje z rąk: rektora, dziekanów i laudatora. Przedostatnim punktem promocji było wygłoszenie przez jednego z habilitantów podziękowań. Uroczystość zakończył rektor W. Nowak, przypominając zebranym o wielkim sukcesie, ale i szczególnej odpowiedzialności, jaką  niesie ze sobą stopień doktora habilitowanego. Ponadto, powołując się na wielowiekową tradycję, udzielił zgody na wspólne biesiadowanie po uroczystości, co wywołało radosną aprobatę zgromadzonych gości. Przed opuszczeniem Auli wykonano wspólną fotografię pamiątkową.

więcej informacjifotoreportaż