Śpiew i taniec w Collegium Maius

W piątkowy wieczór 9 czerwca 2017 roku na dziedzińcu Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego miały miejsce dwa spektakle.

Najpierw w muzyczną podróż widzów zabrali: Chór Akademicki UJ "Camerata Jagiellonica", Krakowski Chór Akademicki UJ, Żeński Chór Akademicki UJ oraz Zespół Pieśni i Tańca "Słowianki" pod kierownictwem Marty Wolff-Zdzienickiej. Chóry wystąpiły pod batutą Janusza Wierzgacza, Olega Sznicara oraz Anity Pyrek-Nęckiewicz. Zaprezentowały utwory, od uniwersyteckiego "Gaudeamus Igitur”, poprzez kompozycje zagraniczne takie jak "New York, New York” i "Can’t help falling in love”, aż po piosenki autorstwa Jeremiego Przybory.
Po nich widzowie mogli zobaczyć spektakl "Leć nade mną Wenus”. Autorami choreografii, scenografii i scenariusza oraz reżyserami spektaklu byli Anna Gryszyn – kierownik baletu, choreograf i instruktor tańca w Zespole "Słowianki" – a także Łukasz Neter, instruktor tańca w Zespole. Natomiast za dobór pieśni do spektaklu i jego przygotowanie odpowiadała wspomniana już A. Pyrek-Nęckiewicz, kierownik chóru i chórmistrz w ZPiT UJ "Słowianki". W wydarzeniu gościnnie wziął udział  również  „Floripari” -  Zespół Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu pod opieką artystyczną Aleksandra Tomczyka.