Rektorski Dzień Dziecka na Uniwersytecie Jagiellońskim

W sobotę 27 maja 2017 na Uniwersytecie Jagiellońskim odbył się tradycyjny Rektorski Dzień Dziecka. Trzy grupy dzieci przywitał w swoim gabinecie rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

Dzieci mogły dowiedzieć się ciekawostek z historii uniwersytetu, obejrzeć togę i berła rektorskie, a także przyjrzeć się pięknym wnętrzom auli Collegium Novum.

Po spotkaniu z rektorem dzieci podzieliły się na dwie grupy. Pierwsza z nich odwiedziła najstarszy budynek Uniwersytetu – Collegium Maius – gdzie poznały najważniejsze fakty na temat historii gmachu. Następnie odbyło się „malowanie światłem” i gra na plastikowych rurkach.

Druga grupa udała się do budynku Collegium Medicum UJ przy ulicy św. Anny. Program wizyty obejmował pokazy z zakresu ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało upominki od Uniwersytetu.

Więcej informacji i zdjęcia na stronie: www.uj.edu.pl

W ramach Rektorskiego Dnia Dziecka, Dział Promocji UJ zakupił książki dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcgo w Prokocimiu. Prezenty, w imieniu władz Uczelni, wręczyła prof. Beata Tobiasz-Adamczyk. Spotkanie miało miejsce na Oddziale Neurologii.